۸ راه برای داشتن نشیمنی جذاب
اتاق نشیمن همان‌طور که از نامش پیداست فضایی است که شما بیشترین وقت‌تان را در آن می‌گذرانید. شب‌ها با خانواده فیلم می‌بینید و با دوستان به تماشای فوتبال می‌نشینید. پذیرایی و نشیمن خانه فضایی مرکزی برای فعالیت‌های روزانه است. این فضا باید لوکس و زیبا باشد و نیازهای شما را برآورده کند.
خبر خوب این است که می‌توانید بدون این‌که ورشکست شوید فضای نشیمن خود را تغییر دهید!

یک دیوار متفاوت ایجاد کنید
با دیوارهای یک‌دست و خسته‌کننده خداحافظی کنید. یک دیوار کانونی ایجاد و آن‌را متفاوت از بقیه دیوارها طراحی کنید. برای تغییر سریع و آسان آن‌را رنگ‌آمیزی کنید. برای طراحی سنتی و کلاسیک از کاغذ‌دیواری‌‌های لوکس و زیبا استفاده کنید. آجرنما و چوب هم گزینه‌های مناسبی هستند. کاری کنید این دیوار کانونی بدرخشد. با اضافه‌کردن قفسه و چیدن اکسسوری‌های چشم‌گیر نمایی خاص به وجود آورید.

 

 

یک دیوار متفاوت ایجاد کنید

یک دیوار متفاوت ایجاد کنید

 

به شومینه رنگ و روی تازه دهید
اغلب شومینه‌های نشیمن با آجر ساده یا کاشی‌های قدیمی ساخته شده‌اند. با تغییر شومینه و مدرن‌کردن آن نقطه کانونی نشیمن خود را به وجود آورید. اگر نمی‌خواهید زمان زیادی را صرف شومینه کنید آجرهای آن‌را با سفید یا خاکستری رنگ کنید. اگر وقت دارید کاشی‌های قدیمی شومینه را با کاشی‌های شیشه‌ای زیبا و یا سنگ رودخانه‌ای عوض کنید.

 

به شومینه رنگ و روی تازه دهید

به شومینه رنگ و روی تازه دهید

تلویزیون را روی دیوار نصب کنید
میز تلویزیون فضای زیادی از نشیمن را اشغال می‌کند. برای این‌که تلویزیون و شومینه دو نقطه کانونی مجزا در فضا ایجاد نکند، بهتر است آن‌را بالای شومینه نصب کنید. برای رعایت اصول فنگ‌شویی و استفاده بهینه از فضا تلویزیون را در ترازی قابل‌تنظیم در بالای شومینه قرار دهید. اگر دوست ندارید تلویزیون بالای شومینه همیشه در دید باشد با نصب درهای کشویی و قابل جابه‌جایی این مجموعه را بپوشانید. این کار با زمان اندکی حدود ۱ تا ۲ ساعت و هزینه کم انجام می‌شود.

 

تلویزیون را روی دیوار نصب کنید

تلویزیون را روی دیوار نصب کنید

سیم‌ها و کابل‌ها را بپوشانید
نصب تلویزیون در نشیمن انبوهی از کابل و سیم به همراه دارد: کابل‌ها، روتر، دستگاه پخش دی‌وی‌دی، بلندگوها، سیستم‌های بازی و غیره. برای پنهان کردن به‌هم‌ریختگی این کابل‌ها می‌توانید از کتاب، قطعات تزئینی و گیاهان جلوی آن ها استفاده کنید. برای پوشاندن همه کابل‌ها سوراخی در دیوار ایجاد کرده، سیم‌ها را از آن عبور داده و سوراخ دیگری در نزدیکی پریز برای خروج سیم‌ها ایجاد کنید. بلند گو‌ها را در جایی قرار دهید که بیشتری صدا و کمترین دید را دارند.

 

سیم‌ها و کابل‌ها را بپوشانید

سیم‌ها و کابل‌ها را بپوشانید

روی دیوار قفسه نصب کنید
اهل کتاب هستید یا بازی‌های رایانه‌ای؟ شما می‌توانید قفسه‌های ساده‌ای به دیوارها اضافه کنید و اکسسوری‌ها و عکس‌های خانوادگی در آن قرار دهید. خودتان دست به کار شوید و در دو طرف شومینه مکانی برای نگه‌داشتن چیزهایی که دوست دارید بسازید. از کتاب استفاده کنید و با قرار‌دادن گلدان، وسایل دکوری و اکسسوری‌های مختلف به این قسمت ظاهر زیباتری دهید.

 

روی دیوار قفسه نصب کنید

روی دیوار قفسه نصب کنید

سقف را زیبا کنید
شاید به ذهن‌تان نرسد که می‌توانید با تغییراتی کوچک در سقف نشیمن آن‌را جذاب کنید. از تیر‌های تزئینی چوبی در سقف استفاده کنید. با تغییراتی ریزبینانه در سقف می‌توانید نشیمن خود را منحصر‌به‌فرد کنید.

سقف را زیبا کنید

سقف را زیبا کنید

از مبلمان چند منظوره و راحت استفاده کنید
بچه‌ها در نشیمن بازی می کنند و شما در طول روز در آن مطالعه می کنید. بهتر است مبلمان راحتی را برای فعالیت‌های روزانه خود انتخاب کنید که در مقابل بازی بچه‌ها مقاوم و کنسول‌هایی برای نگهداری وسایل داشته باشد. سعی کنید مبلمانی مقرون‌به‌صرفه و بادوام انتخاب کنید.

نورهای نقطه‌ای اضافه کنید
نشیمن فضایی برای شب‌نشینی و دورهمی‌های دوستانه است. ممکن است بخواهید با دوستان یا خانواده خود فیلم موردعلاقه‌تان را تماشا کنید. پیشنهاد می‌شود در این مواقع از نورهای نقطه‌ای و کم استفاده کنید. با استفاده از این نورها، میزان روشنایی نشیمن را برای کارهای مختلف کنترل کنید.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید...