۳ راه برای داشتن کتابخانه‌ای جذاب در خانه‌تان
این روزها بازار کتاب‌های الکترونیکی و اینترنتی بسیار پررونق است. بااین‌حال افراد زیادی به خواندن و نگاه‌داشتن کتاب‌های فیزیکی علاقه‌مندند. هیچ‌چیز لذت‌بخش‌تر از این نیست که کتاب مورد‌علاقه‌تان را از کتابخانه بردارید، روی کاناپه لم بدهید و شروع به خواندن آن کنید. شما می‌توانید فضای کوچکی از خانه یا محل کارتان را به یک کتابخانه‌ی زیبا تبدیل کنید. اگر می‌خواهید دکوراسیون خانه‌تان را تغییر دهید یک کتابخانه بسازید یا در کتابخانه‌ی موجود تغییر ایجاد کنید. می‌توانید با ایده‌های نو وخلاقانه این کار را به‌راحتی انجام دهید. نکات زیر الهام‌بخش شما در این مسیر خواهد بود.

از رنگ‌های تیره استفاده کنید
این ذهنیت که قفسه‌های کتابخانه باید از جنس چوب یا به رنگ چوب باشند را دور بریزید! ممکن است این رنگ‌ها بعد از مدتی تکراری شوند. جسور باشید و کاری کنید کتابخانه بدرخشد! با استفاده از رنگ‌های تیره کتابخانه‌‎تان را در معرض دید قرار دهید. اگر کتابخانه‌های سنتی را نمی‌پسندید از رنگ‌های براق با تکیه‌گاه‌های فلزی استفاده کنید. می‌توانید جایی برای کتاب‌های مورد‌علاقه‌تان در نظر بگیرید.

 

از رنگ‌های تیره استفاده کنید

از رنگ‌های تیره استفاده کنید

 

یک کتابخانه‌ی سفارشی بسازید!
فکر می‌کنید قفسه‌های کتابخانه باید مربع- مستطیل باشند؟ خودتان را محدود نکنید و یک کتابخانه به سفارش خود بسازید! از ایده‌های نو و خلاقانه استفاده و اشکال هندسی مختلف را فراموش نکنید. ساختار قفسه‌ها را عوض کنید و برای این کار از یک متخصص و کابینت‌ساز کمک بگیرید. می‌توانید از رنگ‌های مختلف استفاده کنید. این کار در عین مقرون‌به‌صرفه بودن تغییر زیادی در کتابخانه ایجاد می‌کند.

 

یک کتابخانه‌ی سفارشی بسازید

یک کتابخانه‌ی سفارشی بسازید

هرجایی می‌تواند کتابخانه باشد
در بیشتر خانه‌ها فضاهای پِرتی وجود دارد که معمولا استفاده خاصی از آنها نمی‌شود. این فضاها گزینه‌ی مناسبی برای تبدیل به کتابخانه‌اند. از یک متخصص یا سازنده‌ی حرفه‌ای کمک بگیرید و این قسمت‌ها را به بهترین شکل طراحی کنید. از الگوهای خاص استفاده کنید و فضای متفاوتی برای اکسسوری‌ها و وسایل تزئینی در نظر بگیرید.

 

هرجایی می‌تواند کتابخانه باشد

هرجایی می‌تواند کتابخانه باشد

دیدگاه خود را ارسال کنید...