ایده های استفاده از گلدان در دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی امری بسیار مهم و ضروری بعد از تکمیل ساختمان به شمار میرود. در طراحی دکوراسیون منزل از المان ها و متریال های مختلفی استفاده میشود. اما استفاده از گل و گیاه و چیدمان آنها در خانه فضا را دگرگون و حس سرزندگی و شادابی ایجاد میکند. گیاهان علاوه بر ایجاد شادابی باعث تصویه هوا شده و ریه های شما را از هوای تازه پر میکنند.
استفاده از گل های آپارتمانی آرامش خاصی به وجود می آورند و پرورش آنها حسی خوب به ساکنین میدهد, در واقع ورود گیاهان تزئینی به فضای خانه میتواند به عنوان سرگرمی برای افراد تلقی شود. در این نوشته سعی شده تا به کاربرد گل و گیاه در دکوراسیون خانه پرداخته شود و ایده های جدیدی برای استفاده از این عنصر دکوراتیو پاک در خانه ارائه شود.

جاگلدانی های طبقه ای و آویز
قرار دادن گلدان های گل در آویزهای مخصوص و طبقات عمودی جلوه ای بسیار زیبا در گوشه خانه شما ایجاد میکند. این نوع آویزها و طبقات به دلیل قرار گرفتن در کنج خانه فضای زیادی اشغال نمیکنند و باعث بهینه سازی فضای منزل میشوند.

 

جاگلدانی های طبقه ای و آویز

جاگلدانی های طبقه ای و آویز

جاگلدانی های کوتاه و بلند
استفاده از جاگلدانی هایی که ارتفاع متفاوتی دارند نمایی بسیار زیبا در فضا ایجاد میکنند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید قرار گرفتن گلدان ها بر روی جاگلدانی های کوتاه و بلند باعث شده تا آنها به راحتی در محدوده ی دید افراد قرار گیرند و نوعی نظم و هماهنگی در فضا ایجاد شود.

 

جاگلدانی های کوتاه و بلند

جاگلدانی های کوتاه و بلند

قفسه
گاهی در نظر گرفتن یک قفسه در گوشه ای از اتاق برای قرار دادن گلدان های متنوع ایده ای بسیار زیبا محسوب میشود. در واقع با انجام اینکار شما کلکسیونی از گل های مختلف را یکجا در یک مکان دارید و مراقبت و نگهداری از آنها در یک مکان انجام میشود.

 

قفسه

قفسه

تراریوم
تنگ ها و استوانه های شیشه ای روشی دیگر برای نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی محسوب میشوند. این جاگلدانی های شیشه ای در ابعاد متفاوت مورد استفاده قرار میگیرند و به دلیل نشان دادن فضای ماورای شیشه زیبایی بی نظیری دارند. سیستم تراریوم که متشکل از گلدان های شیشه ای و انواع گیاهان آپارتمانی ست مناسب ترین سیستم نگهداری گل و گیاه در آپارتمان میباشد.

 

تراریوم

تراریوم

گلدان های دیواری
استفاده از گلدان های دیواری روشی دیگر برای قرار دادن گل و گیاه در منزل است. این گلدان ها توسط آویز بر روی دیوار نصب میشوند. آنها نمای خانه را بسیار زیبا میکنند.

 

گلدان های دیواری

گلدان های دیواری

دیدگاه خود را ارسال کنید...